آموزش انتقال سایت از دایرکت ادمین به دایرکت ادمین

آموزش انتقال سایت از دایرکت ادمین به دایرکت ادمین

هاست وردپرس

با آموزش انتقال سایت از دایرکت ادمین به دایرکت ادمین از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های دایرکت ادمین در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا نحوه انتقال سایت از هاست دایرکت ادمین به هاست دایرکت ادمین دیگر را آموزش دهیم.

اگر قصد داشته باشید سرویس میزبانی خود را تغییر دهید و هاست خود را به هاستی با کیفیت بالاتر ارتقا دهید باید متناسب با کنترل پنل انتخابی خود ، سایت خود را از کنترل پنل فعلی به کنترل پنل سرویس جدید منتقل کنید که این کنترل پنل می تواند سی پنل ، دایرکت ادمین ، پلسک و … باشد که متناسب با امکانات و نیاز خود می توانید آن را انتخاب کنید.

در ادامه با آموزش انتقال سایت از دایرکت ادمین به دایرکت ادمین همراه پرداز IT باشید.

انتقال از دایرکت ادمین به دایرکت ادمین

انتقال سایت همیشه انتقال سایت از یک کنترل پنل به کنترل پنلی متفاوت نیست و امکان دارد شما متناسب با سرویس و نیازی که دارید سایت خود را بین دو کنترل پنل یکسان منتقل کنید که این کنترل پنل می تواند یکسان باشد و ما نیز قصد داریم به شما مراحل منتقل کردن سایت بین دو کنترل پنل دایرکت ادمین را به طور کامل و در سطح های مختلف آموزش دهیم.

به دلیل اینکه دو کنترل پنل در این نوع انتقال یکسان هستند پس در نتیجه شما با ساختار یکسانی روبرو هستید و این نوع انتقال کار شما را بسیار راحت تر می کند نسبت به منتقل کردن سایت میان دو کنترل پنل متفاوت.

آموزش انتقال سایت از دایرکت ادمین به دایرکت ادمین

اولین قدمی که شما برای انتقال سایت خود باید بردارید ، بک آپ گیری به طور کامل از اطلاعات هاست و سرویس میزبانی فعلیتون هست که به این نوع از بک آپ فول بک آپ هم گفته می شود.

همچنین بخوانید :  آموزش ایجاد Vacation Messages در دایرکت ادمین

بک آپ گیری از دایرکت ادمین

همانطور که توضیح دادیم شما باید ابتدا از دایرکت ادمین بک آپ گیری کنید.

برای شروع باید به کنترل پنل دایرکت ادمینی که قصد انتقال آن را دارید وارد شوید و از بخش Your Account گزینه Create/Restore Backup را انتخاب کنید.

در صفحه Create/Restore Backup از قسمت مربوط به Select Items to include in backup می توانید بخش های مورد نظر خود برای بک آپ گیری را مشخص کنید. پیشنهاد می کنیم چک باکس مربوط به تمام قسمت ها را انتخاب کنید تا بک آپی که تهیه می شود به صورت کامل از تمام اطلاعات هاست باشد.

سپس گزینه Create Backup را انتخاب کنید تا مراحل بک آپ گیری آغاز شود. توجه کنید مدت زمان بک آپ گیری متناسب با حجم اطلاعات می باشد.

در صورتی که شما به عنوان نماینده یا همان Reseller قصد دارید از اطلاعات کاربران خود بک آپ گیری کنید پیشنهاد می کنیم که برای هر کاربر خود به صورت جداگانه یا نامی مشخص بک آپ تهیه کنید تا هم بک آپ هر کاربر مشخص باشد و هم اینکه برای انتقال به خطا مواجه نشوید.

شما می توانید در مطلب آموزش تهیه و رستور فول بک آپ در دایرکت ادمین نحوه بک آپ گیری را به طور کامل مطالعه بفرمایید.

با ادامه آموزش انتقال سایت از دایرکت ادمین به دایرکت ادمین همراه ما باشید.

انتقال بک آپ دایرکت ادمین به دایرکت ادمین

برای انتقال بک آپی که تهیه کردید به دایرکت ادمین مقصد یا همان سرویس جدید خود باید متناسب با سطح کاربری خود اقدام کنید.

همچنین بخوانید :  نصب وب سرور لایت اسپید روی دایرکت ادمین

در صورتی که شما یک سایت شخصی دارید و به عنوان یک کاربر یا ادمین معمولی شناخته می شوید:

انتقال بک آپ دایرکت ادمین سطح کاربر

در صورتی که شما به عنوان یک ادمین یا کاربر دایرکت ادمین شناخته می شوید ابتدا باید بک آپی که از دایرکت ادمین مبدا گرفتید منتقل کنید که برای این منظور می توانید از روش های مختلفی اقدام کنید.

یکی انتقال اطلاعات و بک آپ ها از طریق FTP است که از طریق سرویس FTP دایرکت ادمین مبدا باید به سرور دایرکت ادمین مقصد انتقال دهید.

راه ساده تر این است که در دایرکت ادمین مقصد از قسمت Your Account گزینه File Manager را انتخاب کنید و در بخش از میان پوشه ها ، پوشه Backups را پیدا کنید و در صورتی که وجود ندارد آن را با همین نام ایجاد کنید.

سپس به صفحه اصلی رفته و از قسمت Your Account گزینه Create/Restore Backup را انتخاب کنید.

در این صفحه از قسمت Select a File to Restore بر روی گزینه Click here for a list of your current backups کلیک کرده و بک آپ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در نهایت بر روی گزینه Select Restore Option یا Restore Selected Items کلیک کنید تا مراحل ریستور شدن بک آپ دایرکت ادمین مبدا در دایرکت ادمین مقصد آغاز شود.

مدت زمان ریستور شدن بک آپ متناسب با حجم بک آپ می باشد.

سپس از طریق گزینه Message System که در بالای صفحه سمت راست وجود دارد موفقیت آمیز بودن ریستور بک آپ را مطلع شوید.

در صورتی که شما به عنوان یک نماینده و Reseller شناخته می شوید:

همچنین بخوانید :  آشنایی با دایرکت ادمین

انتقال بک آپ دایرکت ادمین سطح نماینده

در صورتی که شما به عنوان نماینده دایرکت ادمین شناخته می شوید وارد کنترل پنل دایرکت ادمین مقصد شوید و از قسمت Resller Tools گزینه Manage User Backup را انتخاب کنید.

از قسمت Restore Backup در مرحله ۱ یا Step 1 که From Where می باشد حالت FTP را انتخاب کنید. ( در صورتی که بک آپ را بر روی دایرکت ادمین مقصد آپلود کرده اید گزینه Lcoal را انتخاب کنید )

در کادر IP باید IP Address سرور دایرکت ادمین مبدا را وارد کنید.

در کادر های Username و Passwrod باید اطلاعات اکانت FTP خود را وارد کنید.

از کادر مربوط به Remote Path محل بک آپ گرفته شده در دایرکت ادمین مبدا را مشخص کنید.

در کادر Port نیز پورت را وارد کرده و بر روی گزینه Upload Files کلیک کنید تا فایل ها آپلود شود.

در مرحله ۲ نیز IP مورد نظر خود را انتخاب کنید و در مرحله Select Files از جدول File فایل های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در مرحله Step 4 گزینه Submit را انتخاب کنید تا مراحل ریستور بک آپ های انتقال داده شده و انتخابی آغاز شود.

می توانید از طریق لیست کاربران از ریستور شدن بک آپ ها مطلع شوید.

امیدواریم آموزش انتقال سایت از دایرکت ادمین به دایرکت ادمین مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *