آموزش اتصال cPanel به whmcs

آموزش اتصال cPanel به whmcs

هاست وردپرس

با آموزش اتصال cPanel به whmcs از وبلاگ آموزشی پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و این آموزش از دسته آموزش های سی پنل وبلاگ پرداز آی تی می باشد.

در صورتی که cPanel و whmcs به یک دیگر متصل شوند امکانات کاربردی زیادی در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین فرآیند های سیستمی مثل ساخت سرویس و … به طور خودکار انجام می گیرد و به نوعی اتصال cPanel به whmcs یک امر ضروری برای انجام وظایف و دستور های مدنظر ما می باشد.

به همین منظور نیاز است که ابتدا سرور سی پنل خود را whmcs متصل نماییم که در با آموزش اتصال cPanel به whmcs همراه پرداز IT باشید.

آموزش اتصال cPanel به whmcs

برای شروع باید وارد پنل whmcs شوید و از طریق گزینه های سربرگ بر روی گزینه Setup رفته و به قسمت Products/Services رفته و زیر منو Servers را انتخاب کنید تا به صفحه جدید منتقل شوید و در صفحه جدید گزینه Add New Server را انتخاب کنید.

آموزش اتصال cPanel به whmcs

در صفحه مربوط به Add New Server که صفحه ای مانند تصویر زیر می باشد که باید گزینه های الزامی موجود را مثل توضیحات زیر وارد کنید. ( سایر گزینه هایی که ذکر نمی شوند به صورت اختیاری می باشند )

در کادر Hostname نام سرور را وارد کنید و در کادر مربوط به IP Address باید IP سرور را وارد کنید.

در قسمت مربوط به Nameserver شما باید DNS ها و IP آنها را وارد کنید.

کادر Primary Nameserver مربوط به DNS اصلی است و کادر Secondary Nameserver مربوط به DNS ثانویه می باشد.

همچنین بخوانید :  نحوه تغییر رمز Database در وردپرس

قسمت مربوط به Server Details از طریق گزینه Type باید نوع سرور را که Cpanel است انتخاب کنید و در کادر های Username و Password نیز نام کاربری و رمز نمایندگی را وارد نمایید.

قسمت Access Hash نیز مربوط به امنیت می باشد که یعنی شما می توانید یا از طریق نام کاربری و رمز عبور نمایندگی یا از طریق نام کاربری و Access Hash که مورد دوم سطح بالاتری از امنیت را دارا می باشد.

برای دسترسی به کد Access Hash شما باید از طریق بخش Cluster/Remote Access گزینه Setup Remote Access Key را انتخاب کنید و سپس در صفحه Remote Access Key یک کد به شما نمایش داده می شود و شما می توانید کد را کپی کنید و در قسمت Access Hash که توضیح دادیم وارد کنید.

آموزش اتصال cPanel به whmcs

گزینه Secure نیز مربوط به فعالسازی SSL و ایجاد یک حالت امن است که بهتر این تیک این گزینه را فعال کنید.

در قسمت Port نیز اگر نیاز دارید که پورت دیگری به جز پورت پیش فرض انتخاب کنید گزینه Override with Custom Port را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه Save Changes بزنید.

برای ساخت محصولات مورد نظر خود شما می توانید در whmcs از طریق تب Setup گزینه Products/Services و زیر منو Products/Services را انتخاب کنید و سپس گزینه Create a New Product را انتخاب کنید و در صفحه جدید از طریق تب Module Settings اقدام کنید.

توجه کنید که در حین ساخت محصول در صفحه Module Settings شما باید گزینه Module Name را cPanel انتخاب کنید.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *