آموزش اتصال دایرکت ادمین به whmcs

آموزش اتصال دایرکت ادمین به whmcs

هاست وردپرس

با آموزش اتصال دایرکت ادمین به whmcs از وبلاگ آموزشی پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم پس از ارائه آموزش اتصال cPanel به whmcs به ارائه آموزش اتصال دایرکت ادمین به whmcs بپردازیم.

در صورتی که دایرکت ادمین و whmcs به یک دیگر متصل شوند امکانات کاربردی زیادی در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین فرآیند های سیستمی مثل ساخت سرویس و … به طور خودکار انجام می گیرد و به نوعی اتصال دایرکت ادمین به whmcs یک امر ضروری برای انجام وظایف و دستور های مدنظر ما می باشد.

در ادامه با آموزش اتصال دایرکت ادمین به whmcs همراه وبلاگ پرداز IT باشید.

آموزش اتصال دایرکت ادمین به whmcs

برای شروع شما باید ابتدا وارد پنل whmcs شوید و از سربرگ Setup بر روی گزینه Products/Services بروید و از زیر شاخته های دسته Products/Services گزینه Servers را به منظور افزودن سرور کنترل پنل خود به whmcs انتخاب کنید.

آموزش اتصال دایرکت ادمین به whmcs

سپس به صفحه Add New Server منتقل می شوید که می توانید گزینه های موجود را بر اساس توضیحاتی که در ادامه بیان می شود پر کنید.

در کادر Hostname نام سرور را وارد کنید و در کادر مربوط به IP Address باید IP سرور را وارد کنید.

کادر Maximum No. of Accounts نیز می توانید تعداد اکانت هایی که می توان در سرور ساخت را مشخص کنید.

در قسمت مربوط به Nameserver شما باید DNS ها و IP آنها را وارد کنید.

کادر Primary Nameserver مربوط به DNS اصلی است و کادر Secondary Nameserver مربوط به DNS ثانویه می باشد.

قسمت مربوط به Server Details از طریق گزینه Type باید نوع سرور را که Directadmin است انتخاب کنید و در کادر های Username و Password نیز نام کاربری و رمز نمایندگی را وارد نمایید.

همچنین بخوانید :  آموزش تغییر عنوان سایت در جوملا

قسمت Access Hash نیز مربوط به امنیت می باشد که یعنی شما می توانید یا از طریق نام کاربری و رمز عبور نمایندگی یا از طریق نام کاربری و Access Hash که مورد دوم سطح بالاتری از امنیت را دارا می باشد.

برای دسترسی به کد Access Hash شما باید از طریق بخش Cluster/Remote Access گزینه Setup Remote Access Key را انتخاب کنید و سپس در صفحه Remote Access Key یک کد به شما نمایش داده می شود و شما می توانید کد را کپی کنید و در قسمت Access Hash که توضیح دادیم وارد کنید.

آموزش اتصال دایرکت ادمین به whmcs

گزینه Secure نیز مربوط به فعالسازی SSL و ایجاد یک حالت امن است که بهتر این تیک این گزینه را فعال کنید.

در قسمت Port نیز اگر نیاز دارید که پورت دیگری به جز پورت پیش فرض ( ۲۲۲۲ ) انتخاب کنید گزینه Override with Custom Port را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه Save Changes بزنید.

در صورتی که پورت پیش فرض کنترل پنل خود را عوض کردید باید ماژول جدیدی از پشتیبانی whmcs دریافت کنید.

اتصال سرویس های دایرکت ادمین به whmcs

ابتدا وارد دایرکت ادمین شوید و به قسمت Manage User Packages بروید و گزینه  Add Package را انتخاب کنید و اطلاعات سرویس و محصول مورد نظر خود را وارد و ذخیره کنید.

برای ساخت و اتصال محصولات مورد نظر خود شما می توانید در whmcs از طریق تب Setup گزینه Products/Services و زیر منو Products/Services را انتخاب کنید و سپس گزینه Create a New Product را انتخاب کنید.

در صفحه جدید از طریق تب Module Settings اقدام کنید و Module Name را بر روی Directadmin قرار دهید و در بخش مربوط به Package Name نیز نام محصول و پکیجی که در قسمت Add Package را وارد کنید.

همچنین بخوانید :  حل ارور Optimize the order of styles and scripts در GTmetrix

امیدواریم آموزش اتصال دایرکت ادمین به whmcs مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *