آموزش اتصال به SQL سرور

آموزش اتصال به SQL سرور

هاست وردپرس

با آموزش اتصال به SQL سرور وبلاگ آموزشی پرداز IT در خدمت شما هستیم و قصد داریم اقدام به ارائه این آموزش که از دسته آموزش های سرور ویندوز پرداز IT می باشد ، کنیم.

در کنار آموزش اتصال به SQL سرور ، ما در آموزش های مربوط نیز اقدام به ارائه مطالب آموزش اتصال به سرور از طریق SSH و آموزش اتصال به سرور کردیم.

این آموزش دارای اهمیت زیادی می باشد ، این اهمیت از آنجا آغاز می شود که شما برای اعمال هر گونه تغییر در دیتابیس مربوط به سرور خود ( چه سرور مجازی باشد چه سرور اختصاصی ) باید از طریق ریموت به SQL سرور موردنظر خود دسترسی داشته باشید.

البته باید بیان کرد که برای اعمال همه تغییرات نیازی به این اتصال نیست اما طیف وسیعی از تنظیمات و تغییرات را باید از این طریق بر روی دیتابیس سرور خود انجام دهید.

برای دسترسی به SQL سرور خود شما نیاز به یک سری برنامه های کاربردی دارید که باید آنها را دریافت کنید تا بتوانید به ادامه سایر مراحل بپردازید.

این نرم افزار عبارت است از Microsoft SQL Server Management Studio که شما می توانید یکی ورژن های ۲۰۱۴ SP1 و ۲۰۱۲ SP3 و Express این نرم افزار را نصب کنید.

نرم افزار های نام برده معمولا در قسمت Management Tools مربوط به SQL سرور موردنظر شما وجود دارد که شما می توانید آنها را از این طریق نصب کنید و یا در صورت عدم دسترسی آنها را دانلود کنید.

آموزش اتصال به SQL سرور

آموزش اتصال به SQL سرور

پس از نصب برنامه شما باید وارد آن شوید ، پس از ورود به برنامه برای شما یک صفحه با عنوان Connect to Server باز می شود که شما می توانید اطلاعات خواسته شده را بر اساس توضیحات زیر به نرم افزار بدهید.

همچنین بخوانید :  پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور

( توجه داشته باشید که بر روی سرور شما متصل شدن از طریق ریموت به صورت فعال باشد تا در حین اتصال به SQL دچار مشکل نشوید )

کادر اول که مربوط به Server Name می باشد ، جهت دسترسی به نمونه پایه ای SQL سرور شما باید IP Server موردنظر خود را وارد کنید و در صورت تمایل به دسترسی SQL Server Local سیستم خود باید IP یا نام سیستم خود را وارد کنید.

گزینه دوم که Authentication می باشد ، دو گزینه آن به صورت کشویی است که عبارت اند از SQL Server Authentication و Windows Authentication که اولی برای اتصال به SQL سرور موردنظر می باشد و دومی برای SQL Server Local سیستم شما می باشد.

کادر بعدی که کادر مربوط به Login می باشد تنها در صورتی که Authentication را بر روی SQL Server Authentication گذاشته باشید نیاز است نام کاربری دیتابیس سرور خود را وارد کنید و در غیر اینصورت این کادر را خالی بگذارید.

در کادر بعدی که Password می باشد نیز اقدام به وارد کردن رمز مربوط به دیتابیس سرور خود کنید که این کادر هم مانند کادر قبلی تنها در صورتی که گزینه SQL Server Authentication را انتخاب کرده باشید نیاز به پر کردن دارد.

پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده گزینه Connect را انتخاب کنید تا مراحل اتصال به دیتابیس در صورت صحت اطلاعات انجام شود و سپس دیتابیسی که یوزر و پسورد آن را به برنامه داده اید را انتخاب کنید و به آن متصل شوید.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *