آموزش اتصال به سرور از طریق SSH

آموزش اتصال به سرور از طریق SSH

هاست وردپرس

سلام و عرض وقت بخیر به شما کاربران گرامی پرداز IT

با آموزش آموزش اتصال به سرور از طریق SSH در خدمت شما هستیم و قصد داریم در مطلب به شما آموزش دهیم که چگونه از طریق SSH به سرور موردنظر خود متصل شوید که بتوانید دستورات مدنظر خود را بدون داشتن دسترسی فیزیکی به سرور دهید و نتایج دستورات را مشاهده کنید.

 

در حقیقت می توان بیان کرد که SSH یک راه و مجرای ارتباطی می باشد که کاربر و سرور لینوکسی( چه سرور مجازی باشد چه سرور اختصاصی) را به یک دیگر متصل می سازد.

 

ما در مطالب قبلی دسته آموزش های سرور مجازی به شما آموزش اتصال به سرور از طریق ریموت کنترل ویندوز را ارائه دادیم.

 

در ادامه این مطلب نیز با ما همراه باشید تا به شما آموزش اتصال به سرور از طریق SSH را ارائه کنیم.

 

آموزش اتصال به سرور از طریق SSH

 

قبل از شروع باید بیان کرد که کاربران ویندوزی برای اتصال و مدیریت سرور خود از نرم افزار های کمکی استفاده کنند که نرم افزار هایی نیز در فضای اینترنت وجود دارد که ما به شما نرم افزار Putty را پیشنهاد می کنیم که می توانید آن را از طریق سرچ در گوگل دانلود کنید.

 

(همچنین در صورتی که سرور شما دارای firewall باشد باید اطمینان حاصل کنید پورت SSH برای آن باز باشد. پورت SSH عدد ۲۲ می باشد)

 

پس از دانلود و اجرای نرم افزار شما با صفحه ای مانند عکس زیر مواجه خواهید شد.

همچنین بخوانید :  حل مشکل تغییر ساعت ویندوز بعد از ریست

 

آموزش اتصال به سرور از طریق SSH

 

شما باید در کادر ( Host Name (or IP address اقدام به وارد کردن IP آدرس یا hostname سرور مدنظر خود کنید.

در کادر مربوط به Port نیز باید عدد ۲۲ را وارد کنید.

 

قسمت Connection type نیز بر روی SSH باشد.

شما می توانید با کلیک بر روی گزینه Save در این صفحه نیز اطلاعات وارد شده را ذخیره کنید تا برای دفعات بعدی که اقدام به ورود می کنید با زدن گزینه Load بدون وارد کردن دوباره اطلاعات به SSH سرور دسترسی پیدا کنید.

 

سپس بر روی گزینه Open کلیک کنید.

اگر برای شما پیغام PuTTY Security Alert که یک پیام امنیتی می باشد نشان داده شد در صورتی که به سرور خود اطمینان دارید بر روی گزینه YES کلیک کنید.

 

پس از این برای شما یک پنجره سیاه رنگ باز می شود که در قسمت login as از شما می خواهد یوزر خود را وارد کنید که  در حالت عادی این نام root می باشد.

 

پس از وارد کردن اطلاعات enter را بزنید تا پس از مدتی انتظار پیام root@ip yourserver ‘s password به نمایش در بیاید و شما بتوانید رمز را وارد کنید که در هنگام وارد کردن به دلیل مسائل امنیتی رمز وارد شده نمایش داده نمی شود و سپس enter را بزنید.

 

در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح باشد به شما username@hostname [~] # نمایش داده می شود و شما می توانید دستورات موردنظر خود را به SSH دهید ولی در صورت اشتباه بودن یوزر و رمز پیام  Access denied به نمایش در خواهد آمد.

همچنین بخوانید :  آموزش نصب FTP Server در ویندوز سرور 2012

 

اگر شما چندین بار اطلاعات را به صورت اشتباه وارد کنید دسترسی شما محدود خواهد شد و پیام network error : connection timed out نمایش داده می شود.

 

همچنین شما می توانید برای راحتی در دسترسی در کادر ( Host Name (or IP address مربوط به Putty همراه با IP آدرس یوزر خود را نیز وارد کنید. مانند:

your user @ your ip or hostname

 

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست