آموزش های سی پنل

آشنایی با بخش Domains در cPanel

هاست وردپرس

با مطلب آشنایی با بخش Domains در cPanel از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های سی پنل در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در مورد قسمت Domains در کنترل پنل سی پنل صحبت کنیم و به معرفی و توضیح در مورد گزینه های مربوط به این قسمت در سی پنل بپردازیم.

از طریق قسمت Domains در کنترل پنل سی پنل شما می توانید به مدیریت موارد مربوط به دامنه مثل ساب دامین ها ، ریدایرکت ها و … بپردازید.

در ادامه با مطلب آشنایی با بخش Domains در cPanel همراه پرداز IT باشید.

آشنایی با بخش Domains در cPanel

آشنایی با بخش Domains در cPanel

قسمت Site Publisher

آشنایی با بخش Domains در cPanel

گزینه Stie Publisher یک رابط است که به کاربر اجازه می دهد از لیست قالب های موجود یک سایت راه اندازی و ایجاد کند.

قسمت Addon Domians

آشنایی با بخش Domains در cPanel

از طریق این گزینه شما می توانید دامنه های دیگری را به غیر از دامنه اصلی ، بر روی سی پنل اضافه کرده و این دامنه ها را بر روی هاست یا سرور سی پنل خود میزبانی کنید.

قسمت Subdomains

آشنایی با بخش Domains در cPanel

با استفاده از قسمت ساب دامین یا زیر دامنه ها شما می توانید زیر دامنه های جدیدی برای سایت و دامنه اصلی خود ایجاد کنید. از ساب دامین معمولا برای بلاگ سایت ، مجله خبری و … استفاده می شود و فرم یا آدرس آن به صورت blog.pardazit.com می باشد.

نحوه ساخت زیردامنه یا ساب دامین در cpanel

آموزش تنظیم IP روی ساب دامین در cPanel

قسمت Aliases

آشنایی با بخش Domains در cPanel

قسمت Domain Alias که ممکن است با نام Parkdomain نیز شناخته شود در حقیقت قابلیتی است که شما به کمک آن می توانید آدرس و سایت خود را با پسوند های مختلف یا حتی دامنه های متفاوت دیگر ، در دسترس کاربران قرار دهید.

به طور مثال آدرس اصلی سایت شما pardazit.com است و شما دامنه pardazit.ir را نیز دارید ، به طور معمول نمی توان دو سایت مجزا را بر روی دو دامنه ایجاد کرد. در اینجا شما می توانید به کمک Domain Alias سایر دامنه های غیر اصلی از سایت خود را بر روی دامنه و آدرس اصلی به عنوان جانشین معرفی و تنظیم کنید.

آموزش Park Domain در cPanel

قسمت Redirects

آشنایی با بخش Domains در cPanel

به کمک گزینه ریدایرکت در سی پنل یا سایر کنترل پنل ها شما می توانید از یک آدرس دامنه به آدرس دامنه دیگری سایت و کاربران خود را تغییر مسیر دهید.

به طور مثال ممکن است آدرس سایت شما از دامنه x به یک آدرس جدید با دامنه y تغییر پیدا کرده باشد ، در اینجا شما به کمک Redirect دامنه x را به دامنه y تغییر مسیر می دهید تا کاربرانی که آدرس دامنه x را وارد می کنند ، به آدرس جدید و دامنه y منتقل شوند.

ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

توجه کنید که ریدایرکت با پارک دامین یا Domain Alias متفاوت است.

قسمت Simple Zone Editor

آشنایی با بخش Domains در cPanel

این گزینه برای ویرایش و یا اضافه کردن Record های جدید مربوط به DNS است. ممکن است در نسخه های جدید سی پنل این گزینه حذف شده باشد.

آشنایی با انواع DNS Record

قسمت Advanced Zone Editor

آشنایی با بخش Domains در cPanel

ویرایشگر پیشرفته DNS یا Advanced DNS Zone Editor به شما این امکان را می دهد تا توانایی اضافه کردن گسترده تر ورودی های متنوع از DNS را می دهد. این قسمت نیز ممکن است در نسخه های جدید سی پنل وجود نداشته باشد.

قسمت Zone Editor

آشنایی با بخش Domains در cPanel

گزینه Zone Editor مربوط به ویرایشگر DNS است و در حقیقت شامل هر دو ویرایشگر Simple DNS Zone Editor و Advanced DNS Zone Editor می شود.

از طریق این بخش شما می توانید رکورد های مربوط به DNS را تنظیم کنید و یا اینکه رکورد های قبلی را حذف یا ویرایش کنید.

این قسمت ، رابط اصلی و استاندارد مربوط به قسمت DNS ها پس از حذف دو ویرایشگر Simple Zone Editor و Advanced Zone Editor می شود.

در اینجا به پایان این مطلب آموزشی رسیدیم و امیدواریم مقاله آشنایی با بخش Domains در cPanel مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا