حل ارور Avoid a character set in the meta tag در GTmetrix

حل ارور Avoid a character set in the meta tag در GTmetrix

هاست وردپرس

با مطلب حل ارور Avoid a character set in the meta tag در GTmetrix از وبلاگ آموزشی پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا این مطلب که از دسته آموزش های GTmetrix پرداز آی تی می باشد را خدمت شما کاربران گرامی ارائه کنیم.

احتمال بروز ارور Avoid a character set in the meta tag حین بررسی سایت در GTmetrix بسیار پایین است اما در صورتی که سایت شما این خطا را دارد در ادامه این آموزش ( حل ارور Avoid a character set in the meta tag در GTmetrix ) ما شما را راهنمایی خواهیم کرد.

ارور Avoid a character set in the meta tag به دلیل استفاده از متاتگ character set در قسمت هدر کد های سایت می باشد و GTmetrix توصیه می کند که این متاتگ از سمت سرور برای تاثیر روی اطلاعات و فایل ها ارسال شود تا دیگر نیازی به لود این متاتگ در تمام صفحات یک سایت اینترنتی نباشد.

همچنین تنظیم کردن کاراکتر به صورت meta http-equiv در مرورگر های قدیمی مثل اینترنت اکسپلوره ۸ و ورژن های قدیمی تر باعث می شود که دانلودر پیش فرض ( lookahead downloader ) غیرفعال شود و زمان لود سایت را افزایش دهد.

حل ارور Avoid a character set in the meta tag در GTmetrix

 

مجموعه کارکتر یا character set چیست؟

character set یک لیست از پیش تعریف شده است که هر کارکتر با یک شماره مخصوص مشخص شده اند و مرورگر های اینترنتی می توانند با استفاده از این کارکتر های مشخص شده ، محتوای یک صفحه وب را نمایش دهند.

محبوب ترین مجموعه کارکتر های مختلفی مثل ASCII ، ISO-8859 و … وجود دارد اما محبوب ترین character set حال حاضر در دنیا UTF-8 می باشد.

همچنین بخوانید :  آموزش حل ارور Defer parsing of JavaScript در GTmetrix

امروزه با معرفی HTML5 دیگر بسیاری از مشکلاتی که به کارکتر ها مربوط می شدند رفع شده زیر در HTML5 به طور پیش فرض character set به صورت UTF-8 است.

حل ارور Avoid a character set in the meta tag در GTmetrix

حل ارور Avoid a character set in the meta tag در GTmetrix

همانطور که توضیح دادیم استفاده و تنظیم کاراکتر در meta http-equiv tag باعث مشکل برای مرورگر های قدیمی می شود که برای جلوگیری از این مورد GTmetrix پیشنهاد می دهد این کد از سمت سرور به منظور مشخص شدن character set برای مرورگر ارسال شود.

برای این منظور نیاز است character set در HTTP Content-Type response header تعریف شود و برای مرورگر به صورت یک HTTP header فرستاده شود تا دیگر باعث بروز مشکل نشود.

در وب سرور های مختلف نحوه ارسال HTTP header متفاوت است که در ادامه نحوه تعریف character set از سمت سرور توضیح می دهیم.

در وب سرور های Apache باید از دستور زیر در فایل htaccess استفاده کرد.

AddType ‘text/html; charset=UTF-8’ html

همچنین برای کاربران وب سرور Nginx نیز می توانید دستور زیر را در فایل config وارد کنید.

more_set_headers -t ‘text/html’ ‘Content-Type: text/html; charset=utf-8’;

در PHP نیز شما می توانید کد زیر را به قسمت بالای فایل PHP اضافه کنید.

header(“Content-Type: text/html; charset=utf-8”);

در صورت نیاز می توانید از سرویس دهنده میزبانی خود درخواست کنید تا این کار را برای شما انجام دهند.

امیدواریم آموزش حل ارور Avoid a character set in the meta tag در GTmetrix مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست